Meermaals slachtoffer: oplichters viseren Belgische slachtoffers met 'recovery scams' via Facebook
Slachtoffers van valse Facebookadvertenties worden vaak opnieuw het doelwit van oplichting. Fraudeurs benaderen hen met advertenties van zogenaamde advocatenkantoren die beloven verloren geld terug te halen.
Pano‑journalist Tim Verheyden legt uit hoe deze ‘recovery scams’ werken.
Tweemaal per week duikt de podcast 'Het Uur van de Waarheid' in de wereld van misleiding, desinformatie en online bedrog. Ook dit onderwerp komt uit de podcast. Alle afleveringen vind je hier.
Internationale criminele netwerken maken en publiceren nepadvertenties met bekende Vlamingen zoals Bart De Wever. Op gespecialiseerde websites voor oplichters worden de scams gemaakt en verkocht. Dat blijkt uit onderzoek van Pano. De nepadvertenties beloven je grote winsten wanneer je geld investeert.
Maar daar stopt het niet bij. Wie al eens werd opgelicht wordt beloftes voorgelegd om zijn geld te recupereren. Uit wanhoop trappen sommige mensen opnieuw in diezelfde val. Dat vertelt Tim Verheyden van de VRT Checkredactie in onze podcast Het Uur van de Waarheid.
Uit cijfers van de Autoriteit voor Financiële Diensten en Markten (FSMA) blijkt dat Belgische slachtoffers van recovery scams in de eerste helft van 2025 samen al 1,28 miljoen euro kwijt zijn. (VRTNWS)